Читаємо влітку (поради батькам)

Коли за вікнами яскраво сяє сонечко, коли друзі кличуть гуляти, коли життя пропонує сотні спокусливих розваг, а школа стоїть закрита на канікули, мало в кого виникає бажання проводити день за читанням книжок зі шкільного списку літератури на літо… Та чи можна зробити цей процес не таким нудним і неприємним? І чи можуть батьки допомогти дітям подужати сотні сторінок без примусу? Ми віримо, що так. І пропонуємо декілька порад для батьків, завдяки яким шкільний список літератури на літо не стане каменем спотикання.
До речі, список літератури на літо ви можете знайти в розділі «Читачеві» на нашому сайті.
1. Оскільки більшість книжок зі списку на літо ви знаєте, тому можете допомогти своїй дитині скласти своєрідний план читання, щоб можна було чергувати великі тексти з маленькими, легкі з важкими .
2. Не забувайте про аудіокниги. Дитина може слухати їх під час довгих поїздок. Після прослуховування половини якогось твору мало хто втримається й не дослухає/дочитає його до кінця.
3. Нехай гаслом вашого літа стане фраза «Читати можна скрізь!». Потурбуйтеся про те, щоб книжки зі списку на літо завжди були під рукою, адже читати можна і в чергах, і під час прогулянки в парку, і на відпочинку, і в машині.
4. Якщо ви хочете, щоби ваша дитина читала, маєте своїм прикладом показувати, що витрачати час на читання весело та захопливо навіть влітку.
5. Не набридайте дитині власними думками про той чи інший твір. Так, може ця книга для є для вас однією з найулюбленіших. Так, ви й досі можете цитувати з неї довжелезні пасажі. Але, це не означає, що у вашої дитини будуть такі ж враження від прочитаного. Ба більше — ваші коментарі можуть зменшити зацікавленість у тексті.
6. Зробіть літнє читання регулярним. Заплануйте день так, щоб протягом 20-30 хвилин усі члени вашої родини проводили за читанням. Це може бути звичайний вечір удома, літературний пікнік просто неба, частина мандрівки до іншого міста тощо.
7. Подбайте про те, щоб книжки, які читатиме ваша дитина, мали сучасний дизайн. Повірте, читати гарно ілюстровану книжку цікавіше, ніж старезне видання 50-х років минулого століття.
8. Вдайтеся до хитрощів — заінтригуйте дитину фразою на кшталт: «А ти вже дочитав/дочитала до того моменту, коли… ».
9. Не змушуйте дітей читати абсолютно всі твори зі шкільної програми на літо. Якщо ваша дитина відмовляється поринути у захопливий художній світ Панаса Мирного, не занурюйте її туди силою. Краще спробуйте запропонувати щось із сучасної прози для дітей та підлітків.
Коментарi