Ресурси бібліотеки НВК "Домінанта"
Інформаційно документальний ресурс є основою діяльності кожної бібліотеки. В умовах обмеженого фінансування доводиться прикладати багато зусиль для поповнення фондів різними видами документів.
Сьогодні єдиний бібліотечний налічує 41185 прим., з них 17826 прим. – підручники, 21229 прим. – художня література, 2130 прим. – методична література, 173 прим. – на CD.
Враховуючи запити педагогів та учнів гімназії, бібліотекарі приділяють значну увагу формуванню фондів на допомогу навчально-виховному процесу та організації змістовного дозвілля
Книжковий фонд шкільної бібліотеки постійно поповнюється новими надходженнями за рахунок бюджету та за рахунок постійно діючої акції «Подаруй книгу бібліотеці», в якій беруть участь школярі, учителі, батьки учнів та інші спонсори. Так за останні 5 років фонд художньої та науково-популярної літератури за рахунок спонсорських коштів поповнився майже на 3000 примірників.
З метою повноцінного бібліотечно-інформаційного забезпечення наукової, творчої, діяльності учасників навчально-виховного процесу та відповідно до спеціалізації ЗНЗ, вікових та індивідуальних інформаційних потреб читачів формуються ресурси на традиційних і нетрадиційних носіях.
Формуючи фонд, науковою, навчальною, методичною та художньою літературою, працівники бібліотеки пропагують інформацію серед вчителів, учнів та батьків. Створюють електронну базу даних, довідково-пошуковий апарат для багатоаспектного розкриття фондів через систему каталогів і картотек - алфавітний каталог, систематична картотека статей, тематичні картотеки, картотека банку презентацій та картотека статей, що зберігаються на електронних носіях, облікові картотеки: підручників, реєстрації періодичних видань, медіатеки. Одним із завдань бібліотеки є формування медіатеки. Перш ніж формувати медіатеку, ми відслідковуємо, які ж теми цікавлять нашу аудиторію, а вже на основі цього формуємо списки видань. Документи містять різні види інформації (текстові, звукові, графічні, анімаційні, відео), що дозволяє і учню, і педагогу вибирати інформацію з урахуванням власних інтересів, можливостей, навчальних і дослідницьких потреб. Суттєвою особливістю мультимедійних продуктів є їх інтерактивність – активна взаємодія ресурсу, програми, і людини, їх взаємовпливу.
Заповнити прогалини у формуванні бібліотечного фонду допомагає інформація з мережі Інтернет. Впровадження комп’ютерних технологій дало можливість приступити до створення електронного каталогу «Соната». Відкриваються нові можливості для інтелектуального розвитку і духовного збагачення особистості.
Коментарi